Nawigacja

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

RSS News

Przetłumacz stronę


Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 146
· Najnowszy użytkownik: kdtusinski

Imieniny

Imieniny obchodzą: Gabriel, Anastazja, Julian, Liwia, Leonard

FDM


Przetargi
zamówienia publiczne i przetargi firmReklama Google

Extra rabat

Extra rabat dla członków ZO GIG od firmy Geotronics

Przedstawiciel firmy Geotronics Paweł Jakubów w współpracy z Prezesem Oddziału prezentują członkom ZO GIG najnowsze rozwiązania i sprzęt firmy Trimble z rabatem 5%.


Oferta Konica Minolta

Firmy członków

Wzory załączników

Pogoda

Szczecin
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Szczecina
Świnoujście
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Świnoujścia
Koszalin
Clickby zobaczyć prognozę pogody dla Koszalina
Kołobrzeg
Click  zobaczyć prognozę pogody dla Kołobrzegu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Spotkanie Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału GIG z Wiceprezydentem Miasta Szczecina

ZGIG

Spotkanie Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału GIG z Wiceprezydentem Miasta Szczecina


W dniu 20.02.2014 r, odbyło się spotkanie przedstawicieli Zachodniopomorskiego Oddziału Geodezyjnej Izby Gospodarczej z Zastępcą Prezydenta Miasta Szczecina Bogdanem Jaroszewiczem.
Ze strony Zachodniopomorskiego oddziału GIG w spotkaniu udział wzięli: Prezes Oddziału Konrad Tusiński i Wiceprezes Stefan Balcer. W spotkaniu uczestniczyli także Geodeta miasta Wojciech Wnuk i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej Andrzej Myłka.


Celem spotkania było ustalenie współdziałania miasta na prawach powiatu Szczecin jako organizacji samorządu terytorialnego z Oddziałem Zachodniopomorskim Geodezyjnej Izby Gospodarczej jako organizacji samorządu gospodarczego, w zakresie geodezji. Przedstawiciele samorządu gospodarczego wskazali konieczność współdziałania obydwu samorządów w zakresie zamówień publicznych na prace geodezyjne, ochrony znaków geodezyjnych, utrzymania w aktualności ewidencji gruntów i budynków oraz czynności przyjmowania geodezyjnej dokumentacji technicznej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Wskazali oni, na fakt że w przetargach na zamówienie publiczne często wybierane są oferty stanowiące czyny nieuczciwej konkurencji. Niskie cenowo oferty nie pozwalają na utrzymanie wymaganego ustawowo minimalnego wynagrodzenia, do czego organ publiczny nie powinien się przyczyniać. Problemem są też zaniedbania w zakresie ochrony znaków geodezyjnych. Niedopuszczalne jest że odnowienie tych znaków dokonywane jest ze środków publicznych, podczas gdy prace te powinny być finansowane przez sprawców zniszczenia. Znaki te niszczone są często w trakcie inwestycji publicznych, które w dokumentacji technicznej mają wskazane znaki podlegające ochroni, a przy odbiorze robót wymóg ochrony znaku nie jest egzekwowany. W procedurze przyjmowania geodezyjnej dokumentacji technicznej nie są przestrzegane terminy wynikające z przepisów prawa. Wynika to z faktu, że poszczególne komórki organizacyjne uczestniczące w tych czynnościach przyjmują że terminy te dotyczą tylko ich, a nie całej instytucji. Częste są przypadki wymagania podawania informacji których wykonawcy usług geodezyjnych nie mają kompetencji ustalić. Przykładem jest wymaganie podawania właściciela lub operatora przewodu podziemnego podczas geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Powstająca w ramach tych czynności mapa inwentaryzacyjna jest jednym z załączników do dokumentów stanowiących o przyjęciu przez właściciela lub operatora inwentaryzowanego przewodu do ewidencji majątkowej i w dopiero w tym momencie jest ustalony właściciel lub operator przewodu.


Zastępca Prezydenta Miasta wyraził zadowolenie z powodu inicjatywy nawiązania współdziałania pomiędzy samorządem terytorialnym i samorządem gospodarczym. Przyjął też propozycję powołania ciała doradczego organów miasta w zakresie geodezji. Formuła tego ciała zostanie ustalona odrębnie przez prawników Urzędu Miejskiego. Geodeta Miasta poinformował że Jego Biuro zajęło się problemem ochrony znaków geodezyjnych na obszarze inwestycji publicznej, przebudowy ul. Struga. Wykonawca tych prac został zobowiązany do odtworzenia znaków zniszczonych przy realizacji tej inwestycji. Ponadto w niedalekim czasie zostanie dla obsługi zgłoszeń robót zostanie otworzona aplikacja ”e-ośrodek„.


Uczestnicy spotkania wyrazili przekonanie że w niedługim czasie nastąpi rozpoczęcie działalności przez powołane ciało doradcze. Prawdopodobnie usytuowane ono będzie przy Radzie Miasta.


Prezes ZO GIG Konrad Tusiński


Poleć tego news'a Zalecane rozmiary reklamy 468x15.
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
Facebook - Lubię To:


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,293,981 unikalne wizyty