Nawigacja

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

RSS News

Przetłumacz stronę


Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 146
· Najnowszy użytkownik: kdtusinski

Imieniny

Imieniny obchodzą: Gabriel, Anastazja, Julian, Liwia, Leonard

FDM


Przetargi
zamówienia publiczne i przetargi firmReklama Google

Extra rabat

Extra rabat dla członków ZO GIG od firmy Geotronics

Przedstawiciel firmy Geotronics Paweł Jakubów w współpracy z Prezesem Oddziału prezentują członkom ZO GIG najnowsze rozwiązania i sprzęt firmy Trimble z rabatem 5%.


Oferta Konica Minolta

Firmy członków

Wzory załączników

Pogoda

Szczecin
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Szczecina
Świnoujście
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Świnoujścia
Koszalin
Clickby zobaczyć prognozę pogody dla Koszalina
Kołobrzeg
Click  zobaczyć prognozę pogody dla Kołobrzegu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Który minister zajmie się geodezją?

Różne

(za GeoForum)

Który minister zajmie się geodezją?

Wczoraj (17 listopada) premier Donald Tusk przedstawił nowy skład rządu i poinformował o podziale MSWiA na dwa resorty – administracji i cyfryzacji oraz spraw wewnętrznych. Który z nich zajmie się geodezją?

Zgodnie z Prawem geodezyjnym i kartograficznym „nadzór nad Głównym Geodetą Kraju sprawuje minister właściwy do spraw administracji publicznej” (art. 6.2), a więc w nowej kadencji będzie to Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji.

Jak na wczorajszej konferencji zapowiedział Donald Tusk, pierwszym zadaniem Michała Boniego będzie przegląd planowanych wydatków i inwestycji z dziedziny administracji i cyfryzacji. Ma to radykalne przyspieszyć i zracjonalizować wydatki publiczne, jeśli chodzi o inwestycje w obszarze administracji publicznej. Premier powiedział również, iż ma mocne przekonanie, że nie wszystkie z tych planów mają uzasadnienie, nie wszystkie przyniosłyby rzeczywiście korzyści w stosunku do obywatela, a mogłyby być bardzo kosztowne.


Michał Boni (ur. W 1954 r. w Poznaniu) w 1977 r. ukończył studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a w 1986 r. obronił pracę doktorską z socjologii kultury. W okresie PRL współpracował z opozycją demokratyczną. W 1990 r. sprawował urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. W 1991 r. pełnił funkcję ministra pracy i polityki socjalnej w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego. W wyborach parlamentarnych w 1991 r. uzyskał mandat posła na Sejm I kadencji z ramienia Kongresu Liberalno-Demokratycznego. W rządzie Hanny Suchockiej ponownie pełnił funkcję wiceministra pracy i polityki socjalnej (1992-93 r.). W rządzie Jerzego Buzka w latach 1997-2001 był szefem gabinetu politycznego ministra pracy i polityki socjalnej Longina Komołowskiego.

W 2007 r. miał być powołany na stanowisko ministra pracy, ale wydał wówczas publiczne oświadczenie, podając, iż w 1985 r. funkcjonariusze SB za pomocą szantażu wymogli na nim podpisanie deklaracji współpracy. Od 9 stycznia 2008 r. do 15 stycznia 2009 r. był sekretarzem stanu w KPRM, 18 stycznia 2008 r. został szefem Zespołu Doradców Strategicznych premiera Donalda Tuska. 15 stycznia 2009 r. powołano go na urzędy ministra-członka Rady Ministrów i przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Źródło: PAP, Wikipedia, JK


Poleć tego news'a Zalecane rozmiary reklamy 468x15.
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
Facebook - Lubię To:


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.05
6,293,983 unikalne wizyty