Nawigacja

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

RSS News

Przetłumacz stronę


Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 146
· Najnowszy użytkownik: kdtusinski

Imieniny

Imieniny obchodzą: Gabriel, Anastazja, Julian, Liwia, Leonard

FDM


Przetargi
zamówienia publiczne i przetargi firmReklama Google

Extra rabat

Extra rabat dla członków ZO GIG od firmy Geotronics

Przedstawiciel firmy Geotronics Paweł Jakubów w współpracy z Prezesem Oddziału prezentują członkom ZO GIG najnowsze rozwiązania i sprzęt firmy Trimble z rabatem 5%.


Oferta Konica Minolta

Firmy członków

Wzory załączników

Pogoda

Szczecin
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Szczecina
Świnoujście
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Świnoujścia
Koszalin
Clickby zobaczyć prognozę pogody dla Koszalina
Kołobrzeg
Click  zobaczyć prognozę pogody dla Kołobrzegu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Główny Geodeta Kraju podpisała umowy o dofinansowanie GBDOT i TERYT2

News

(za GUGiK)

czwartek, 01 października 2009

Główny Geodeta Kraju podpisał umowy o dofinansowanie projektów z 7 osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

W dniu 25 września 2009 r. Główny Geodeta Kraju, Pani Jolanta Orlińska podpisała z Władzą Wdrażającą Programy Europejskie umowy o dofinansowanie projektów: „Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych wraz z krajowym systemem zarządzania” (GBDOT) oraz „TERYT2 – Państwowy rejestr granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju” (TERYT2). Wartość dofinansowania wynosi 100 % wydatków kwalifikowanych, co w przypadku niniejszych projektów stanowi całkowitą kwotę przeznaczoną na ich realizację. Obok projektu Geoportal 2 - dla którego umowa o dofinansowanie została podpisana w dniu 29 lipca 2009 r. - powyższe projekty są realizowane w ramach 7. osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007- 2013.

Poniżej przedstawione są podstawowe informacje na temat realizowanych projektów:

Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych wraz z krajowym systemem zarządzania o wartości 170 mln zł. Celem Projektu GBDOT wraz z krajowym systemem zarządzania jest budowa spójnego pojęciowo w skali kraju systemu gromadzenia, zarządzania i udostępniania danych topograficznych i obejmuje zarówno zasób danych, system informatyczny zarządzania danymi jak i odpowiedni system finansowania i organizacji. Projekt umożliwi powszechny dostęp i stosowanie informacji przestrzennej w Polsce poprzez rozbudowę krajowej infrastruktury informacji przestrzennej w zakresie bazy danych obiektów topograficznych.
Istotą projektu, którego zasięg jest ogólnokrajowy, a poprzez integrację z Infrastrukturą Informacji Przestrzennej w ramach dyrektywy INSPIRE również europejski, jest harmonizacja rejestrów referencyjnych prowadzonych w dużej części przez Służbę Geodezyjną i Kartograficzną, budowa bazy danych obiektów topograficznych wraz z krajowym systemem zarządzania gwarantującym odpowiednią jakość świadczonych usług oraz utrzymania odpowiedniej wysokiej jakości rejestru tzn. jego kompletności, spójności i aktualności. System zarządzania pozwoli również na sprawną i zgodną z odpowiednimi standardami kontrolę przyjmowanych do zasobu danych, udostępnianie danych, dostarczanie mechanizmów poprawnej aktualizacji danych, zapewnienie bezpieczeństwa danych oraz wizualizację i podstawowe analizy danych przestrzennych. Do budowy baz danych wykorzystane zostaną istniejące bazy danych, przetworzone do postaci elektronicznej dokumenty i materiały, a w tym dane państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz dane pozyskane z ortofotomap i pomiarów terenowych.

W wyniku realizacji projektu nastąpi:

  1. zakończenie modernizacji podstawowej osnowy wysokościowej dla całego kraju;
  2. uzupełnienie bazy danych obiektów topograficznych dla obszaru kraju;
  3. rozpoczęcie bieżącego prowadzenia w systemie teleinformatycznym Georeferencyjnej Bazy Danych Obiektów Topograficznych;
  4. usprawnienie dostępu poprzez wykorzystanie usług dostępowych Geoportal.gov.pl;
  5. opracowanie i uruchomienie krajowego systemu zarządzania Georeferencyjną Bazą Danych Obiektów Topograficznych;
  6. utworzenie i uruchomienie zapasowego centrum w CODGiK, mającego na celu zabezpieczenie przed zniszczeniem w wyniku zdarzeń losowych zgromadzonych danych przestrzennych w bazie danych obiektów topograficznych.
Termin realizacji projektu: 31 grudnia 2013 r.

TERYT2 - Państwowy rejestr granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju o wartości 45 mln zł. Projekt zakłada zebranie i weryfikacja danych przestrzennych i opisowych dotyczących granic z geodezyjnych rejestrów referencyjnych oraz rejestrów i ewidencji adresowych, granic specjalnych i właściwości miejscowej organów, urzędów, instytucji użyteczności publicznej oraz budowę i wdrożenie odpowiedniego rozwiązania teleinformatycznego. Rejestr zostanie zintegrowany z systemem katastralnym, ewidencją miejscowości, ulic i adresów oraz państwowym rejestrem nazw geograficznych i obecną postacią państwowego rejestru granic, umożliwiając tym samym prowadzenie i udostępnianie obywatelowi, przedsiębiorcy i administracji zharmonizowanych ze sobą baz danych przestrzennych określających granice jednostek podziałów terytorialnych kraju (m.in. zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa, rejonów działania sądów i prokuratur, rejonów działania administracji specjalnej, obszarów działania służb reagowania kryzysowego, obwodów spisowych, obwodów głosowania).

Termin realizacji projektu: 31 grudnia 2011 r.


Poleć tego news'a Zalecane rozmiary reklamy 468x15.
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
Facebook - Lubię To:


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,294,016 unikalne wizyty