Nawigacja

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

RSS News

Przetłumacz stronę


Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 146
· Najnowszy użytkownik: kdtusinski

Imieniny

Imieniny obchodzą: Romana, Roman, Damian, Polikarp, Izabela

FDM


Przetargi
zamówienia publiczne i przetargi firmReklama Google

Extra rabat

Extra rabat dla członków ZO GIG od firmy Geotronics

Przedstawiciel firmy Geotronics Paweł Jakubów w współpracy z Prezesem Oddziału prezentują członkom ZO GIG najnowsze rozwiązania i sprzęt firmy Trimble z rabatem 5%.


Oferta Konica Minolta

Firmy członków

Wzory załączników

Pogoda

Szczecin
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Szczecina
Świnoujście
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Świnoujścia
Koszalin
Clickby zobaczyć prognozę pogody dla Koszalina
Kołobrzeg
Click  zobaczyć prognozę pogody dla Kołobrzegu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

E-Deklaracje

FinanseŹródło: Gazeta Prawna
Rozliczenie podatkowe przez internet będzie dostępne dla wszystkich firm

Od 1 stycznia 2008 r. wszystkie firmy, nie tylko największe, będą mogły składać deklaracje podatkowe przez internet. Dotychczas z tej możliwości korzysta jedynie 8 proc. uprawnionych przedsiębiorstw.

Zdaniem ekspertów, konieczne jest lepsze informowanie o nowych rozwiązaniach.

Rozliczanie podatku przez internet ma być wkrótce dostępne także dla „zwykłych” podatników. Od 1 kwietnia 2008 r. podatnicy będą też mogli elektronicznie rozliczyć PIT 36, PIT 37 i PIT 38 (od zysków kapitałowych).

Dotychczas, od 16 sierpnia 2006 r., elektroniczne deklaracje podatkowe mogły składać duże firmy, których roczne przychody netto przekraczają 5 mln euro. Mogły to robić w wyspecjalizowanych urzędach skarbowych. Jednak według danych z września 2007 r. z tej możliwości skorzystało jedynie 677 firm z 7,5 tys. uprawnionych, czyli 8 proc.

Według resortu finansów, w dużym stopniu wynika to z braku wiedzy oraz braku części formularzy; część jest składana elektronicznie, a część nadal "na papierze". Firmy, które decydowały się na elektroniczne rozliczanie, robiły to głównie z ciekawości. Jednak MF przekonuje, że narzędzie to będzie coraz bardziej użyteczne, w miarę jak pojawiać się będą nowe deklaracje elektroniczne.

Ważne jest też uproszczenie procedur

Opinię tę podziela ekspert Business Centre Club, Krzysztof Szubert. Według niego, strona rządowa równolegle z pracą nad systemem informatycznym powinna informować podatników o nowych możliwościach. Dodał, że dotychczas interesowały się tym głównie firmy z branży informatycznej.

Prezes firmy doradczej Trusted Information Consulting Wiesław Paluszyński podkreśla, że ważne jest też uproszczenie procedur. Przypomniał, że aby elektronicznie rozliczyć podatek, trzeba złożyć do urzędu skarbowego „papierowe zgłoszenie”, czyli pisemne zawiadomienie i uzyskać zaświadczenie urzędu.

Podstawowym warunkiem elektronicznego rozliczania podatków jest uzyskanie bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego za pomocą certyfikatu. Podatnik musi zgłosić się do jednego z kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi certyfikacyjne, od którego uzyska tzw. certyfikat kwalifikowany.

Kompletny zestaw podpisu elektronicznego za 401,38 zł brutto

Jeden z tych podmiotów - należące do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Sigillum Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej - oferuje kompletny zestaw podpisu elektronicznego za 401,38 zł brutto (329 zł netto).

W zestawie znajduje się: karta kryptograficzna Sigillum - nośnik kluczy kryptograficznych i powiązanych z nimi certyfikatów, czytnik kart kryptograficznych, oprogramowanie do czytnika i karty, służące m.in. do zmiany kodów PIN karty i zarządzania certyfikatami zapisanymi na karcie, certyfikat kwalifikowany Sigillum Top i certyfikat komercyjny Sigillum Basic.

Jak informuje Marek Barszczyński z PWPW, jest to wydatek jednorazowy. Po roku, czyli po upływie ważności certyfikatu, właściciel uiszcza roczną opłatę, która obecnie wynosi 95 zł netto za odnowienie certyfikatu.

Źródło: PAP

E-Deklaracje na stronie Ministerstwa Finansów

Poleć tego news'a Zalecane rozmiary reklamy 468x15.
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
Facebook - Lubię To:


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,288,606 unikalne wizyty