Nawigacja

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

RSS News

Przetłumacz stronę


Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 146
· Najnowszy użytkownik: kdtusinski

Imieniny

Imieniny obchodzą: Romana, Roman, Damian, Polikarp, Izabela

FDM


Przetargi
zamówienia publiczne i przetargi firmReklama Google

Extra rabat

Extra rabat dla członków ZO GIG od firmy Geotronics

Przedstawiciel firmy Geotronics Paweł Jakubów w współpracy z Prezesem Oddziału prezentują członkom ZO GIG najnowsze rozwiązania i sprzęt firmy Trimble z rabatem 5%.


Oferta Konica Minolta

Firmy członków

Wzory załączników

Pogoda

Szczecin
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Szczecina
Świnoujście
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Świnoujścia
Koszalin
Clickby zobaczyć prognozę pogody dla Koszalina
Kołobrzeg
Click  zobaczyć prognozę pogody dla Kołobrzegu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Zwolnienie z VAT

Finanse
Kwota uprawniająca do zwolnienia od VAT w 2008 r.

Ze zwolnienia od VAT mogą skorzystać podatnicy, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła w poprzednim, jak i w bieżącym roku podatkowym limitu określonego przepisami ustawy o VAT. Do końca tego roku limit ten równy jest kwocie wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 10.000 euro (kwota ta wynosi 39.700 zł).

Od 1 stycznia 2008 r. wartość sprzedaży opodatkowanej uprawniająca do korzystania ze zwolnienia podmiotowego od VAT określona będzie w złotych i wynosić będzie 50.000 zł.

Oznacza to, że zwolnienie podmiotowe od VAT w 2008 r. przysługiwać będzie tym podmiotom, których łączne obroty w 2007 r. nie przekroczą kwoty 50.000 zł. Zwolnienie to obowiązywać będzie także do chwili przekroczenia tej kwoty w trakcie 2008 r.

Zatem podatnicy, którzy nie chcą być podatnikami VAT w 2008 r. (z uwagi na wysokość obrotów), powinni jeszcze w 2007 r. zwrócić uwagę na wysokość swojej sprzedaży. Wynika to z faktu, że pomimo iż podatnik nie przekroczy kwoty uprawniającej do zwolnienia od VAT obwiązującej na 2008 r. (50.000 zł), to z uwagi na przekroczenie kwoty uprawniającej do zwolnienia w 2007 r., czyli 39.700 zł, nie będzie mógł skorzystać ze zwolnienia od VAT w 2008 r. Tym bardziej, że podatnik, który utracił prawo do zwolnienia od podatku lub zrezygnował z tego zwolnienia, może ponownie z niego skorzystać dopiero po upływie 3 lat, licząc od końca miesiąca, w którym utracił prawo do zwolnienia lub zrezygnował z tego zwolnienia.

W przypadku podatników prowadzących przedsiębiorstwa maklerskie, zarządzających funduszami inwestycyjnymi, agentów, zleceniobiorców oraz innych osób świadczących usługi o podobnym charakterze, przez wartość sprzedaży rozumie się 30-krotność kwoty prowizji lub innych postaci wynagrodzenia (z zastrzeżeniem § 9 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o VAT). Zatem utratę prawa do zwolnienia podmiotowego od VAT spowoduje otrzymanie prowizji (lub innego wynagrodzenia) w kwocie wynoszącej 1.667 zł (50.000 zł/30).

Należy także pamiętać, że ze zwolnienia podmiotowego nie mogą korzystać podatnicy wymienieni w art. 113 ust. 13 ustawy o VAT. Są to m.in. podatnicy dokonujący dostawy wyrobów z metali szlachetnych, wyrobów akcyzowych (z wyjątkami wymienionymi w tym przepisie).


Poleć tego news'a Zalecane rozmiary reklamy 468x15.
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
Facebook - Lubię To:


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,288,612 unikalne wizyty