Nawigacja

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

RSS News

Przetłumacz stronę


Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 146
· Najnowszy użytkownik: kdtusinski

Imieniny

Imieniny obchodzą: Mirosław, Aleksander, Bogumił, Bogumiła, Ewelina

FDM


Przetargi
zamówienia publiczne i przetargi firmReklama Google

Extra rabat

Extra rabat dla członków ZO GIG od firmy Geotronics

Przedstawiciel firmy Geotronics Paweł Jakubów w współpracy z Prezesem Oddziału prezentują członkom ZO GIG najnowsze rozwiązania i sprzęt firmy Trimble z rabatem 5%.


Oferta Konica Minolta

Firmy członków

Wzory załączników

Pogoda

Szczecin
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Szczecina
Świnoujście
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Świnoujścia
Koszalin
Clickby zobaczyć prognozę pogody dla Koszalina
Kołobrzeg
Click zobaczyć prognozę pogody dla Kołobrzegu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Grupa d/s Polityki Gospodarczej

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH

Bruksela, 08.11.2006 C(2006)5188

Decyzja upoważniająca do założenia od 8 listopada 2006 roku Grupy d/s Polityki Gospodarczej (Enterprise Policy Group - EPG - grupa zrzeszająca przedsiębiorstwa - przedsiębiorców)

Komisja wspólnot Europejskich i jej spojrzenie na Traktat ustalający Europejską Wspólnotę Gospodarczą :

 1. Artykuł 157 Traktatu wyznaczanego przez Wspólnotę i Członków zapewnia warunki, które są niezbędne dla konkurencyjności gospodarczej na terenie Wspólnoty.
 2. Dla spełnienia powyższych celi zostało założona Enterprise Policy Group Decyzją Komisji 2000 /690 /EC1 po to, żeby zaopatrywać Komisję w ekspertyzy specjalistów na temat polityki gospodarczej oraz dane dotyczące stanu przedsiębiorstw. Składa się ona z dwóch izb, do pierwszej wchodzą wyłącznie przedstawiciele państw członkowskich, druga izba ma się składać z wyłącznie ze znakomitości ludzi interesu. Kadencja tej izby kończy się 31 grudnia 2006 roku.
 3. Przez pierwszą połowę 2006 roku Enterprise Policy Group była poddawana ocenie wewnętrznej. Ta ocena udowodniła, że EPG jest bardzo dobrą formą zbierania informacji i stwarza atmosferę sprzyjającą rozwojowi konsultacji, dyskusji oraz zaopatruje Komisję w cenne informacje. Oprócz tego, odkąd włączani są nie tylko przedstawiciele państw członkowskich, ale także prezentujący wysoki poziom eksperci od przedsiębiorczości, tworzy się struktura konsultacji, która jest zgodna ze zrewidowaną strategią Lizbony. Ponadto jest zgodna z intencjami Agendy ds. Lepszych Regulacji przy Wspólnocie, które stawiają sobie za cel jak najlepsze rozpoznanie zapotrzebowań przedsiębiorstw, szczególnie SME.
 4. Komisja czerpiąc pozytywne doświadczenia oraz rozumiejąc zapotrzebowanie na istnienie tego typu grup chce powoływać do życia podobne grupy. Bazując na wcześniejszych doświadczeniach struktura dwu - izbowa ma pozostać. Jednakże, członkostwo i zadania grupy powinny być określane ponownie po to, aby w dalszym ciągu podnosić swoją efektywność.
 5. Badania pokazały, że skład pierwszej izby nie powinien być zmienny oraz państwa członkowskie powinny mieć możliwość wytypowania po dwóch kandydatów. To pozwala na wydelegowanie osób odpowiedzialnych za przemysł danego kraju oraz osobę reprezentującą interesy małych i średnich przedsiębiorstw. Aby skupiać się lepiej na problemie i prowadzić efektywniejsze dyskusje, druga izba składająca się z ekspertów powinien być zmniejszona maksymalnie do 30 członków. Ta izba ma także stanowić forum dla dyskusji na temat MŚP i wprowadzania innowacji w sektorze przedsiębiorczości.
 6. Dlatego niezbędne jest tworzyć grupy ekspertów na danym obszarze i określać zadania oraz strukturę grupy.
 7. Reguły ujawniania informacji przez członków nowych grup miały nie szkodzić i nie wchodzić w kolizje z zasadami bezpieczeństwa załączonymi Decyzjami 2001/844 /EC, ECSC, Euratom5
 8. Dane personalne członków tych grup powinny być przetwarzane zgodnie z Regulacją EC numer 45/2001 Parlamentu Europejskiego i Rady z 18 grudnia 2000 roku o ochronie przetwarzania danych w zgodzie z instytucjami i organami Wspólnoty. Dane powinny być przetwarzane i udostępniane bezpłatnie.
 9. Jest to stosowne aby zastanowić się nad propozycją tej Decyzji. Komisja we właściwym czasie będzie rozważać rozwinięcie tego tematu.

ROZSTRZYGNIĘTO NASTĘPUJĄCO:

Artykuł 1 - Enterprise Policy Group - EPG w dalszym ciągu jest zainteresowana przynoszeniem rezultatów od 1 stycznia 2007
Artykuł 2 - Zadanie - EPG w dalszym ciągu będzie doradzać Komisji w sprawach dotyczących rozwoju polityki przedsiębiorczości.
Artykuł 3 - konsultacje - 1/ Komisja może się radzić EPG w każdej sprawie dotyczącej polityki gospodarczej oraz rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. 2/ członkowie EPG mogą radzić Komisji oraz dyskutować w wewnątrz grupy w sprawach specjalistycznych.
Artykuł 4 - struktura EPG - EPG będzie się składać z dwóch izb.
Artykuł 5 - izba przedstawicieli ogólnych - Pierwsza izba EPG zwróci się do Izby Przedstawicieli Ogólnych, aby włączać po dwóch przedstawicieli od każdego Państwa Członkowskiego, którzy będą wyznaczeni przez państwowe organy władzy.
Artykuł 6 - gabinet handlowy

 1. Druga Izba EPG zwróci się do izby handlowej, aby włączyć 30 członków, którzy przedstawiać szczegółowe ekspertyzy, szczególnie dotyczące MŚP i polityki innowacji.
 2. Członkowie będą wyznaczani przez Komisję spośród specjalistów z kompetencjami z dziedziny wiedzy o przedsiębiorstwie i przemysłowej polityki, którzy będą odpowiadać na zagadnienia. Kandydaci starający się o członkostwo, ale nie wybrani mogą zostać wpisani na listę rezerwową, którą Komisja może używać w razie chęci wprowadzenia zmian.
 3. Członkowie, którzy zostaną wybrani będą doradzać Komisji niezależnie od wpływów zewnętrznych.
 4. Członkowie którzy zostali wybrani, będą składać co roku pisemne oświadczenie, że będą działać w interesie publicznym. Będą zawiadamiać Komisję w odpowiednim czasie o każdym konflikcie interesu, który mógłby podkopywać autorytet Komisji.
 5. Członkowie będą wybierani na odnawialny, trzyletni okres działalności i będą pozostawać przy wykonywaniu obowiązków służbowych zgodnie z okresem który jest zawarty w paragrafie 6 albo do końca ich kadencji.
 6. Członkowie mogą być zastąpieni przed końcem kadencji w jednym z poniższych przypadków:
  • gdy członek zrezygnuje,
  • gdy członek nie jest już zdolny do efektywnego pracy w grupie,
  • gdy członek nie stosuje się do 287 artykułu traktatu
  • gdy w przeciwieństwie do paragrafu 3, członek nie jest niezależny i poddaje się wpływom zewnętrznym
  • gdy w przeciwieństwie do paragrafu 4, członek niezwłocznie nie informuje Komisji o konflikcie interesu
 7. Wnioski dotyczące przyjęcia do izby handlu oraz imiona i nazwiska członków powinny być opublikowane na stronie internetowej Departamentu Gospodarki. Nazwiska członków będą zbierane, obrabiane i wydawane zgodnie z Regulacja (EC) No 45/2001
Artykuł 7 -działanie
 1. EPG powinna być pod nadzorem Komisji.
 2. EPG może, za porozumieniem Komisji, powoływać specjalne podgrupy, które będą rozwiązywać specjalne problemy, z którymi nie może poradzić sobie EPG.
 3. Przedstawiciele Komisji mogą pytać ekspertów albo obserwatorów, którzy maja specjalne kompetencje i nadają się do współpracy w grupie, lub do współpracy w podgrupach, jeżeli Komisja stwierdzi, że jest to niezbędne.
 4. Informacje otrzymywane w rezultacie współpracy grupy bądź podgrupy, nie powinny być ujawniane dla opinii publicznej jeżeli Komisja stwierdzi, że mogą mieć związek ze sprawami poufnymi.
 5. EPG i podgrupy powinny normalnie spotykać się na przesłankach Komisji zgodnie z procedurami i rozkładem ustalonym przez Komisję. Komisja powinna zapewnić obsługę biurowo - pomocniczą ( sekretarki).
 6. Członkowie Komisji mogą brać udział w spotkaniach EPG oraz podgrup.
 7. Komisja może wydawać lub umieszczać w Internecie w wersji oryginalnej dokumenty, opinie wnioski lub fragmenty powyższych dokumentów dotyczące EPG.
Artykuł 8 - zwrot wydatków. Komisja będzie pokrywać koszty związane z podróżą oraz z działalnością w zakresie EPG dla ekspertów, obserwatorów oraz ekspertów powołanych z zewnątrz na potrzeby EPG. Członkowie EPG, eksperci i obserwatorzy nie powinni być wynagradzani za świadczone usługi. Wydatki będą wyrównywane w obrębie zakresów rocznego budżetu przeznaczonego dla EPG przez fachowy dział Komisji.
Artykuł 9 - Termin Końcowy. Decyzją gaśnie z dniem 31 grudzień 2012
Zrobione w Brukseli 8 listopad 2006

Dla Komisji G. Verheugen Członek Komisji

Opracowano na podstawie tłumaczenia dokonanego przez Bartłomieja Kuźmę z Komisji d/s Kontaktów Zagranicznych i Szkoleń.

Opr. Stefan Balcer

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,293,279 unikalne wizyty